4. BIENNALE ARANŻACJI PRZESTRZENI

SPRAWOZDANIE ORAZ WYNIKI

W dniach 12-14 grudnia 2018 w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. W. Gersona w Warszawie zorganizowano po raz czwarty finał „Biennale Aranżacji Przestrzeni”. Drugi etap konkursu obfitował w liczne atrakcje. Nasi goście - zaproszeni laureaci konkursu oraz ich pedagodzy mieli okazję uczestniczyć w wielu wydarzeniach.

12 grudnia - uczestnicy Biennale brali udział w  zorganizowanych na terenie ZPSP w Warszawie warsztatach projektowych. Powierzone im zadanie polegało na zaprojektowaniu przestrzeni w taki sposób aby stworzone kompozycje brył i płaszczyzn uwzględniały wzajemne relacje ergonomiczne. Powstałe koncepcje zostały ocenione przez członków Jury, którzy docenili je wyróżnieniami.
W tym samym czasie ich pedagodzy uczestniczyli w szkoleniu z Programu Sketch Up 18. Po zakończonych warsztatach wszyscy uczestnicy Biennale wybrali się na wycieczkę do Galerii Wzornictwa Polskiego w Muzeum Narodowym.

13 grudnia – odbyła się kolejna cześć warsztatowa imprezy. Zorganizowana została w  przestrzeni wystawienniczej patrona Biennale – Kronospan Design Center. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie  kredensu. W oparciu o materiały marki, dostępne w showroomie - powstały bardzo ciekawe koncepcje projektowe. Najlepsze z nich nagrodzono.

14 grudnia – ostatni dzień Biennale stanowił podsumowanie imprezy. Zaproszeni goście jak i cała społeczność szkolna wysłuchała interesujących wykładów na temat specyfiki pracy projektanta, przygotowanych przez profesorów wydziałów projektowych Warszawskiej ASP. Przedstawiciele uczelni opowiedzieli również o  ich macierzystych  wydziałach: Architekturze Wnętrz, Scenografii oraz Wzornictwie Przemysłowym. Po wykładzie nastąpił uroczysty finał imprezy w trakcie którego przyznano nagrody finalistom konkursu oraz dyplomy wszystkim uczestnikom Biennale. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wspierali nasz konkurs i ufundowali nagrody, w szczególności dyrektorowi Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz marce Kronospan. Nagrodzone i wyróżnione prace można zobaczyć poniżej jak i w wydanym z tej okazji katalogu.

W ramach 4. Ogólnopolskiego Biennale Aranżacji Przestrzeni Komisja konkursowa w składzie:

PROF. PRZEMYSŁAW KRAJEWSKI – WYKŁADOWCA WYDZ. ARCHITEKTURY WNĘTRZ ASP WARSZAWA

DR. KATARZYNA SOBAŃSKA – WYKŁADOWCA WYDZ. SCENOGRAFII ASP WARSZAWA

PROF. WOJCIECH MAŁOLEPSZY WYKŁADOWCA WYDZ. WZORNICTWA PRZEMYSŁOWEGO ASP WARSZAWA

nagrodziła następujące osoby:

GRAND PRIX
KAROL SZYMBORSKI
- ZPSP Warszawa, Nauczyciel Zuzanna Krasuska

WERONIKA SIDOR

II MIEJSCE
KINGA KOZAK
- ZPSP Tarnów, nauczyciel Maciej Sroka

III MIEJSCE
JULIA RATAJCZAK
- LP Poznań, nauczyciel Ludmiła Kaźmierska

W ramach konkursów warsztatowych zorganizowanych w ramach 4. Ogólnopolskiego Biennale Jury nagrodziło następujące osoby:

KAROLINA NOWICKA

JORDAN FISZKA BORZYSZKOWSKI
- LP Słupsk, nauczyciel Anna Wojcieszek

IZABELA BANKIEWICZ
- ZSP Gdynia, nauczyciel Roman Hinc

W ramach konkursów warsztatowych pod patronatem Marki Kronospan,  zorganizowanych w ramach 4. Ogólnopolskiego Biennale nagrodzono następujące osoby:

MICHALINA WOJTKIEWICZ

II MIEJSCE
KAROL SZYMBORSKI

III MIEJSCE
WERONIKA SIDOR

KINGA KOZAK
- ZPSP Tarnów, nauczyciel Maciej Sroka

GABRIELA GOŚCINIAK
- ZSP Gdynia, nauczyciel Roman Hinc

Gratulujemy wszystkim uczestnikom drugiego etapu, a w sposób szczególny autorom nagrodzonych prac.

ZPSP w Warszawie