COMING OUT 2018

W drugim tygodniu grudnia w warszawskim Koneserze odbyło się rozdanie nagród dla najlepszych dyplomów zrealizowanych na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, nazywane COMING OUTem. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa, na którą składały się wybrane i wyróżnione prace dyplomowe z każdego wydziału warszawskiej uczelni artystycznej. Takie wydarzenie nie mogło uniknąć naszej atencji i jak co roku na wystawę wybraliśmy się kilkukrotnie z różnymi grupami (klasami).

Uczniowie klasy 1A, 2A oraz 4A pod opieką nauczycieli prowadzących ich specjalizacje, czyli Zuzanny Krasuskiej (Aranżacja Przestrzeni) oraz Macieja Jędrzejca (Realizacje Intermedialne) mogli obejrzeć i przeanalizować prace dyplomantów ASP. Zwracaliśmy uwagę nie tylko na jakość prac pod względem artystycznym, ale także ze względu na koncepcje i konteksty ich powstania. Uczniowie mieli też spoglądać na całość z perspektywy wystawienniczej, czyli przedstawienie dokumentacji wykonanych dzieł i działań, a także samą prezentację prac w przestrzeni jaką stanowiła Butelkownia w Koneserze.

Uczniowie klasy 4 uczulani byli przez swoich opieknów aby zwracali uwagę na sposób prezentacji prac, aby w niedalekiej przysłości przełożyło się to na realizowane przez nich dyplomy na koniec edukacji w naszej szkole.