FESTIWAL ARTYSTYCZNY SZTUKA 6.5

17-19 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

Sztuka 6 to inicjatywa uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie. Od 5 lat organizowany jest Festiwal, aby promować młodych artystów z naszej szkoły i zainteresowania kulturalne wśród ich rówieśników. W ramach Sztuki 6 odbywają się najróżniejsze warsztaty artystyczne, wykłady o tematyce kulturalnej, a także spotkania z twórcami oraz spektakle teatralne i koncerty.

Tegoroczny Festiwal jest organizowany w ramach Warszawskiego Festiwalu Młodzieży i odbędzie się w dniach 17-19 października. Otwarcie imprezy odbędzie się w środę o 18:00, a głównym punktem programu, oprócz inauguracji wystaw uczniowskich, jest spektakl grupy improwizatorskiej Akt VIII. Przewidziany jest również poczęstunek.

Na drugi i trzeci dzień zaplanowane są warsztaty i wykłady. W tym roku przewidziane są m.in. zajęcia filmowe z profesjonalnym zespołem filmowców, warsztaty z Zachętą i wykład dotyczący agencji brandingowej.

Oprócz tego, przez cały rok poprzedzający Festiwal, chętni uczniowie pracują nad autorskimi wystawami, a efekty ich pracy można oglądać właśnie podczas Sztuki 6. W tegorocznej edycji biorą udział:

• Chyła Jagoda
  • Kudarevko Emilia
  • Łupińska Patrycja
  • Martyniuk Arkadii
  • Martyniuk Petro
  • Murza Sebastian
  • Roszkowska Sonia
  • Stanisz Kamila
  • Sundmann Marta
  • Szerewicz Alicja
  • Szymańska Basia

Impreza odbywa się w budynku Liceum Plastycznego na ul. Smoczej 6.

Patronami i partnerami inicjatywy są:

• Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
  • Stowarzyszenie z Siedzibą w Warszawie