OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI
3 MAJA

W piątek 27 kwietnia społeczność szkolna mogła uczestniczyć w wydarzeniu, które miało na celu przypomnienie wartości historycznych związanych z obchodem Święta Konstytucji 3 maja. Realizacją próby przekazania idei tego wydarzenia podjęła się klasa II B, nad którą opiekę historyczną objęła pani Marta Sieradzka.

Główna część spektaklu została poprzedzona wspólnym wyśpiewaniem utworu noszącego tytuł: "Witaj, majowa jutrzenko". Pieśń nabrała klimatu w otoczeniu symboli narodowych zdobiących aulę, a uczestnicy wydarzenia otrzymali własnoręcznie robione kotyliny. Zwieńczeniem wydarzenia okazał się film przygotowany specjalnie na tą okazję przez ucznióworganizujących wydarzenie. Opisał nam w prosty i przystępny sposób dzieje uchwalenia Ustawy Rządowej z dnia 3 maja 1792 roku.