OCHOTNICA GÓRNA - PLENER KLASY IIIA

Dnia 2 czerwca 2018r., będąc w przedostatniej klasie, tradycyjnie wyjechaliśmy na plener malarski. W składzie: klasa IIIA, P. Tomasz Barszcz, P. Marta Sieradzka oraz pies Luna, wyruszyliśmy spod szkoły w stronę Ochotnicy Górnej. Po drodze mieliśmy okazję zajrzeć do Muzeum Rzeźby Współczesnej w Orońsku, by zwiedzić wystawę dzieł Henry'ego Moore'a.

Po kilku godzinach jazdy w deszczu i gradzie, dotarliśmy do malowniczo położonej wsi, w paśmie górskim Gorce. Następnego dnia rozpoczęliśmy pracę - każdy mógł znaleźć inspirujące dla siebie miejsce, obserwować góry z dołu lub malować niemalże na wysokości chmur. Czy deszcz, czy słońce (lub księżyc) - malowaliśmy. Powstawały nokturny, pejzaże o wschodzie i  zachodzie słońca. Profesor Barszcz codziennie udzielał nam korekt, a my mogliśmy porównywać nasze prace i wzajemnie się motywować.

Plener zwieńczyło ognisko pod gwiazdami, zorganizowane przez goszczących nas gospodarzy. 9 czerwca wróciliśmy do Warszawy, gdzie znajduje się nasza szkoła, a w niej aula, na której niedługo zawisną wykonane przez nas obrazy.