100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 9 listopada, o godzinie 11.11 uczniowie ZPSP zgromadzili się w auli szkolnej, by uczcić setny już rok odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem pełnej wersji hymnu narodowego, którego znajomość bardzo konsekwentnie sprawdzali na lekcjach nauczyciele WF-u Profesor Piotr Kwiatkowski i Profesor Dominika Szwed-Walkiewicz. Następnie, dzięki uprzejmości Profesor Marty Sieradzkiej, wszyscy mogli wysłuchać wykładu dotyczącego genezy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tę krótką lekcję historii klasa IIB podsumowała "teatrem cieni".

Jako kolejny punkt programu odbył się Quiz ze znajomości artystów oraz polityki czasów wojennych, do którego wytypowano przedstawicieli każdej z klas. Wygraną, w postaci kuponów na rogaliki ze szkolnego bufetu, otrzymała klasa IIA.

Na zakończenie Pani Dyrektor wygłosiła krótkie przemówienie o pokrzepiających malarzach czasów okupowanej Polski i podziękowała organizatorom imprezy - Profesor Aleksandrze Klanowskiej, klasie IIB i Profesorowi Maciejowi Jędrzejcowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację akademii.

Eryka Rakoczy IIIB