SEMINARIUM NAUCZYCIELI HISTORII SZTUKI

SZANOWNI PAŃSTWO DYREKTORZY SZKÓŁ PLASTYCZNYCH
I NAUCZYCIELE HISTORII SZTUKI.

Mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konferencji i seminarium nauczycieli historii sztuki organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej we współpracy z Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie, pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spotkanie odbędzie się w dniach 15 i 16 listopada 2019 roku. Prosimy Państwa Dyrektorów szkół o umożliwienie nauczycielom wzięcia udziału w konferencji.

W bieżącym roku w programie imprezy przewiduje się tematykę związaną ze sztuką współczesną i społeczną funkcją historii sztuki. W piątek 15 listopada spotkanie będzie miało miejsce na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną ASP w Warszawie (Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39). Odbędzie się wykład prof. dr hab. Waldemara Baraniewskiego na temat realizmu socjalistycznego w Polsce. Po wykładzie przewidziane jest zwiedzanie wydziału. W sobotę 16 listopada, w drugim dniu seminarium, usłyszymy wykład o postmodernizmie wygłoszony przez mgr Bartłomieja Gutowskiego z UKSW, zaś pani Iwona Sandach opowie o romańskich kościołach pielgrzymkowych. Na koniec odbędzie dyskusja i sformułowane zostaną wymagania na egzamin wstępny do szkół plastycznych.

Świadectwa uczestnictwa w seminarium będzie wydawane przez Centrum Edukacji Artystycznej, zgodnie ze statutowymi zadaniami doskonalenia nauczycieli szkół artystycznych.

Karty zgłoszenia prosimy przesłać do końca października br.

Podobnie jak w poprzednich latach, można będzie skorzystać w dniu 16 listopada z płatnego indywidualnie obiadu w bufecie szkolnym.

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium.

W załączeniu:

KARTA ZGŁOSZENIA