SZKOŁA ARTYSTYCZNA

Serdecznie zapraszamy do lektury Kwartalnika Centrum Edukacji Artystycznej – Szkoła Artystyczna – poświęconego różnorodnej problematyce, dotyczącej szkolnictwa artystycznego w Polsce. W grudniu 2018 roku ukazał się już trzeci zeszyt kwartalnika, w wersji elektronicznej można go znaleźć na stronie internetowej  CEA, natomiast „papierowa” wersja znajduje się w szkolnej bibliotece. W wydanych zeszytach znajdą Państwo między innymi artykuły dotyczące dydaktyki i metod nauczania przedmiotów artystycznych, wypowiedzi psychologów i pedagogów, informacje na temat znanych i uznanych absolwentów, relacje z ciekawych wydarzeń i projektów, które miały miejsce w szkołach, między innymi także w naszej: wystawa  prac uczniów z pracowni projektowania graficznego Konrada Wieniawy – Narkiewicza pod wspólnym hasłem „Flaga”. Warto dodać, że redaktorem naczelnym czasopisma oraz autorką tekstów jest pani dr Beata Lewińska, dyrektor  naszego ZPSP, natomiast wśród autorów artykułów znaleźli się także nasi nauczyciele: Jerzy Mierzwiak (rysunek i malarstwo) i Bożena Mierzwiak (język polski), a Maciej Kupidura (projektowanie multimedialne, techniki rzeźbiarskie) był konsultantem artystycznym i autorem serwisu fotograficznego. Życzymy ciekawej i inspirującej lektury oraz zapraszamy do współpracy z kwartalnikiem!