SZKOLNA WIGILIA

W piątek 22 grudnia w naszej szkole odbyła się Wigilia Szkolna. Był to jednocześnie początek przerwy od naszych codziennych zajęć lekcyjnych jak i moment do złożenia sobie życzeń na nadchodzące święta i zbliżający się Nowy Rok.

Wszystkie klasy wraz z wychowawcami starannie przygotowały swoje sale. W szkole pojawiło się pełno bombek i łańcuchów choinkowych, co wprowadziło świąteczną atmosferę. Klasa 1A udekorowała aulę i wyrychtowała wspólny wigilijny stół, na którym wkrótce pojawił się opłatek, a także łakocie i drobne przekąski.

Uroczystość rozpoczęła się krótkim przemówieniem naszej Pani dyrektor oraz modlitwą poprowadzoną przez księdza misjonarza gruzińskiego pochodzenia. Na koniec modlitwy ksiądz życzył nam wszystkim niesamowitych chwil spędzonych razem z rodziną podczas nadchodzących świąt.

Finalną częścią obchodów było krótkie przedstawienie przygotowane przez klasę pani Katarzyny Kawki. Inscenizacja przybliżyła nam tradycyjne obrzędy świąteczne. Ukazała też, że święta są chwilą, którą powinniśmy spędzić w rodzinnym gronie niezależnie od dzielących nas różnic i poglądów.

Całe wydarzenie zakończyło wspólne śpiewanie kolęd przy wspaniałym akompaniamencie wykonanym przez naszych uczniów oraz nauczycieli.

Po wszystkim nastąpił czas na składania sobie życzeń, dzielenia się opłatkiem oraz podjadania ciasteczek z wigilijnego stołu, aby następnie rozejść się do swoich sal i kontynuować spotkanie w gronie własnych klas.