WIGILIA SZKOLNA

21 grudnia, w naszej szkole odbyły się obchody Wigilii oraz Świąt Bożego Narodzenia. Organizacją uroczystości zajęła się klasa IA, która również przygotowała krótki spektakl na motywach opowiadania C. Dickensa „Opowieść wigilijna”. Nad wydarzeniem trzymała pięczę wychowawczyni klasy, Pani Milena Iwanicka-Giereś.

O godzinie 10:30 nauczyciele oraz uczniowie zebrali się na auli. Po wysłuchaniu przemów i życzeń składanych przez księdza oraz Panią dyrektor rozpoczął się spektakl. Po przedstawieniu cała społeczność szkolna śpiewała kolędy przy akompaniamencie pianina, fletu oraz skrzypiec, a następnie rozdano opłatek i zaproszono nauczycieli oraz uczniów na symboliczny poczęstunek. Na koniec wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas na swoje wigilie.

Sabina Krysik
Uczennica  klasy IA